Karel Servis , hızla artan güvenlik ihtiyacının, işletmeleri daha yaratıcı ve daha ekonomik ancak teknolojiden ve kaliteden ödün vermeyen çözümlere doğru ittiği bir dönemde; her türde ihtiyacı karşılayabilecek yüksek teknolojiye sahip ürünleri ile Elektronik Güvenlik sektöründe de varlığını sürdürmektedir.

KAREL Servis  bu konudaki çözümlerini, detaylı çalışmalarla ve pazarın ihtiyaçlarına uygun olarak seçilen global markalarla yapılan işbirlikleriyle geliştirmiştir. Karel ürün kalitesi, satış ve satış sonrası hizmetlerdeki tecrübesi ve eğitimli bayi kanalı ile bu alanda fark yaratmayı hedeflemektedir.

Karel ev, ofis gibi en küçük kapasiteden, kamu ve özel sektör kurumlarının en yüksek kapasitedeki anahtar teslimi projelerine kadar tüm ihtiyaçlara cevap verecek yapıda; çeşitli teknoloji, özellik ve kapasitelerde güvenlik sistemleri ürünlerini ürün gamında bulundurmaktadır.

AHD Kamera Nedir?
AHD kamera, kayıt sistemlerinde kullanılan özel bir teknolojidir. AHD teknolojisi NEXTCHIP adlı Koreli şirket tarafından geliştirilmiş ve sektöre sunulmuştur. AHD kameralar CCTV kablo ile yüksek kalitede kayıt alabilen bir yazılıma sahiptir. AHD kamera çekim kalitesi HD ve Full HD olacak (yüksek çözünürlük özelliği) şekilde tasarlanmıştır. AHD kameraların kayıt sinyalleri, görüntü çözünürlüğü ve renk ayrımları son derece nettir. 720p ve 1080p çözünürlük kalitesinde 500 metre mesafeye kadar kayıt alabilme özelliğine sahiptir.

AHD Kamera nasıl kurulur?

AHD kamera sistemleri, analog kamera sistemleri ile aynı kurulum yapısına sahiptir. İşletmeniz ya da evinizde daha önce kullandığınız analog kamera mevcut ise söz konusu eski kameranızın kablo bağlantıları aracılığı ile AHD kameranızın bağlantılarını sağlayıp kamera kayıt özelliğini anında devreye sokabilirsiniz. İşletmeniz ya da adresinizde ilk kez kamera kurulumu yapacaksanız AHD kamerayı temin ettiğiniz bayinin yetkilisinden kurulum talebinde bulunabilirsiniz, AHD kameranızı bir eticaret sitesi üzerinden temin ettiyseniz, bayilerin telefon yolu ile üzaktan desteğinden yararlanarak kurulumunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

AHD kamerayi neden tercih etmeliyim?

AHD kamera ile analog kamera ya da farklı kameralarla temin ettiğiniz görüntüden daha uzun mesafe için görüntü kaydı alabilir, yüksek çözünürlükteki kaydınızı internet erişimi ile farklı lokasyonlardan takip ve kontrol edebilirsiniz. Analog kamera ile 100 metreye kadar AHD kamera ile ise 500 metreye kadar kayıt alabilirsiniz. AHD kamera sistemi kurduğunuz alanda wifi erişimi mevcut ve bağlantı aktif durumda ise talep etmeniz halinde kurulum alanından uzakta olsa dahi bilgisayar ya da cep telefonunuz aracılığı ile kayıtları izleyebilirsiniz.

AHD kamera ile geniş açı ve 500 metre mesafe ile HD ya da Full HD kayıt alabilir, kaydı dilerseniz televizyona ya da bilgisayara aktarabilirsiniz. Analog, IP ve AHD kameralar üretim mantalitese bakımında aynı olmasına karşın teknik gelişimleri ve verimlilikleri bakımından farklılık göstermektedir. Kamera teknolojilerini kıyaslamanız adına hemen hemen herkes tarafından kullanılan cep telefonu örneğini baz alabiliriz. Akıllı telefonlar üzerinden değerlendirirsek; tüm akıllı telefonlar aynı minvalde işlem gerçekleştiriyor; (internet erişimi, özel uygulamaların yüklenmesi ve kullanımı, sosyal medya erişimi, kamera kaydı alımı, görüntülü konuşma özelliği ve sms, arama alt yapısı gibi ortak özellikler barındırıyor.) ancak yeni üretilen akılı telefon teknolojilerinde extra farklı özellikler yer alıyor, çözünürlük, daha geniş hafıza, son teknolojisye uyumluluk gibi. AHD kamera teknolojisi de tıpkı akıllı telefonlarda olduğu gibi yüksek çözünürlük, daha geniş alan kaydının yapılması, internet erişimi üzerinden uzaktan takip işlemleri yapabileceğiniz özellikleri içeriyor.

Konutunuz, iş yeriniz, iç ya da dış mekan takibi adına kamera kurulumu ihtiyacınız varsa, mevcut kameranızın kayıt açısı, genişliği ya da çözünürlüğüne dair memnuniyetsizliğiniz söz konusu ise; cihazınızı değiştirmeniz, AHD kamera temin edip mevcut kamera bağlantınız üzerinden kurulumu gerçekleştirmeniz tüm sorunlarınızı çözecektir. AHD kameraların bir diğer avantajı ise, analog kamera sistemlerinde kabloların dış cephede kalması güvenlik zafiyetine sebep olurken, AHD kameralar ile kablo görünürlüğünü ortadan kaldırabilir ve kameranızın amacına uygun, maksimum düzeyde güvenliğinizi sağlayacak şekilde kullanabilirsiniz.

AHD kamera, avucunuz içindeki güvenlik sistemini vaad ediyor. İnternet erişimi olan cep telefonlarınız aracılığı ile tek tıkla kameranızın kayıtlarını izleyebilir, konut ya da iş yerinizin güvenliğini sağlayabilir, yüksek çözünürlük özelliği sayesinde kötü niyetli insanları tespit edebilir, gerekli yasal işlemleri başlatarak can ve mal güvenliğinizi sağlayabilirsiniz. Gelişmiş teknoloji ürünü olan AHD kameraları tercih ederek, kamera kurulumu gerçekleştirdiğiniz yerde olmamanız durumunda dahi huzurlu bir şekilde hayatınıza devam edebilirsiniz.